Limonlu su kilo verdirir mi?

Limonlu su zayıflatır mı, kilo verdirir mi? Kalori eklemeden tokluk ve dolgunluğu artırabileceğinden, su içmek genellikle herhangi bir kilo verme rejiminin temel bir parçası olarak önerilir. 2008’de yapılan bir araştırma, 24 kilolu ve obez yaşlı yetişkinde suyun kalori alımı üzerindeki etkilerini inceledi.

Limonlu su kilo verdirir mi?
15 Haziran 2021 - 16:16

 

Çalışma, kahvaltıdan önce 16.9 ons (0,5 litre) su içmenin, öğünde tüketilen kalori miktarını %13 oranında azalttığını ortaya koydu. Başka bir araştırma, yemekle birlikte su içmenin açlığı azalttığını ve yemek sırasında tokluğu artırdığını buldu.

 

Limon suyunun kalorisi düşük olduğundan ve normal su gibi tokluğu artırabildiğinden, kalori alımını azaltmanın etkili bir yolu olabilir.

Limonlu su zayıflatır mı?

limonlu su, limonlu su kilo verdirir mi, limonlu su zayıflatır mı, limonlu su zayiflatirmi, limonlu su neye iyi gelir, limonlu su zararları, limonlu su içmek,
limonlu su, limonlu su kilo verdirir mi, limonlu su zayiflatirmi, limonlu su neye iyi gelir, limonlu su zararları, limonlu su içmek

Düzenli su ve limon suyu, kalori alımını azaltabilecek ve kilo kaybına yol açabilecek tokluk ve dolgunluğu artırmaya yardımcı olabilir. Bazı araştırmalar, düzenli su veya limonlu su içmenin diyet veya egzersizden bağımsız olarak kilo kaybını artırabileceğini öne sürüyor.

Limonlu Su Zararları

Limon suyu, hidrasyonu teşvik etmekten tokluğu artırmaya kadar birçok potansiyel fayda sağlar.

 

Bununla birlikte, bu faydaların hepsinin ana bileşeni olan sudan geldiğini belirtmek önemlidir.

Limon suyu, C vitamini ve antioksidanlar gibi limon suyundan bazı ek besinler içerir, ancak bunların kilonuz üzerinde herhangi bir etkisi olması olası değildir.

Ek olarak, limon suyunun alkalileştirici etkisinin ağırlık üzerinde net bir etkisi yoktur. Özetle; limon suyu kilo kaybı için faydalı olabilir, ancak normal suya göre ek bir faydası yoktur.

KAYNAK


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum