D VİTAMİNİ, MAGNEZYUM VE B12 COVID ŞİDDETİNİ AZALTIYOR

 Gün geçmiyor ki D Vitamini - Covid 19 arasında olumlu ilişkiler olduğunu gösteren araştırmalar yayımlanmasın. Bugün paylaştığımız çalışma çok düşük dozlarla Singapur’da yapılmış. Çok düşük dozlara rağmen çok olumlu sonuçlar alınmış. Son fotoğrafta rahmetli Prof. Dr. Ahmet Aydın’ın idame dozu önerisini görebilirsiniz.

D VİTAMİNİ, MAGNEZYUM VE B12 COVID ŞİDDETİNİ AZALTIYOR
04 Mayıs 2021 - 14:04

 

Sağlıklı Yaşıyoruz

Daha önce de İspanya’da yapılan bir çalışmayı paylaşmıştık. Bu çalışmanın görselini de ikinci fotoğrafta görebilirsiniz. Bu çalışmada da ilk hafta günde 30.000 IU daha sonra da günde 7600 IU D3 verilen grubun sadece iki kişi yoğun bakıma alınmış, ölen hiç olmamıştı. D vitamini verilmeyen grupta ise % 50’si yoğun bakıma alınmış ve 2 kişi de hayatını kaybetmişti.
Benzer bir çok çalışma varken D vitamininden öcü gibi korkulmasını inanın anlamakta zorlanıyoruz.
Biz eski doktorumuzun önerisiyle 7,5 yılı aşkın süredir D vitamini + K2 Vitamini kullanıyoruz. D vitamini değerimiz 7,5 yıldır 100 ng/ml’nin altına hiç düşmedi. D Vitaminin o kadar çok yararını gördük ki... Bir kez grip bile olmadık. Bütün bu detayları @a.okancaglar hesabında okuyabilirsiniz.
Şimdi Singapur’da yapılan çalışmaya bir göz atalım.
“D vitamininin bağışıklık sistemi açısından işlevleri ve Covid-19’un en önemli komplikasyonlarından olan solunum zorluğu üzerindeki etkileri biliniyor. Pandemi sürecinde yapılan çalışmalar D vitamininin yararları konusunda kanıtlar ortaya koymaya devam ediyor.
Hastanede yatan Covid hastaları üzerinde Singapur’da yapılan yeni bir çalışma D vitamini, magnezyum ve B12 vitamini alanların oksijen tedavisi ve yoğun bakım ihtiyacının almayanlara göre çok daha düşük olduğunu gösteriyor. Bir gruba günlük 1000 IU D vitamini, 150 mg magnezyum ve 500 mcg B12 vitamini verilmiş. Kontrol grubuna ise bu takviyeler verilmemiş. Takviye alan grubun % 18’i oksijen tedavisine ihtiyaç duyarken kontrol grubunda bu oran % 62 olmuş.”
Özet çeviri: Nurçin Çağlar
Sağlıklı Yaşıyoruz®
Kaynak: https://dailyhealthpost.com/vitamin-d-magnesium-and-b12.../
Araştırma: https://www.medrxiv.org/con.../10.1101/2020.06.01.20112334v2
#sydvitamini #sycovid19 #symagnezyum #dvitamini
Bir şunu diyen bir yazı 'SAĞLIKLI D3, MAGNEZYUM ve B12 YASIYORUZ COVID ŞİDDETİNİ AZALTIYOR Hastanede yatan Covid hastaları üzerinde Singapur' da yapılan yeni bir çalışma; Oxygen Therapy COVID-19 Treatment Group 40% 71%Fewer RequiredOxygen Therapy (P<0.006) D vitamini, magnezyum ve B12 vitamini alanların oksijen tedavisi ve yoğun bakım ihtiyacının almayanlara göre çok daha düşük olduğunu gösteriyor. 18% ControlGr Group (N=26) DMB (Vitamin Magnesium, VitaminB12) (N=17) TrGoup Bu gönderi Türkiye'de ilk kez SY'de Çeviri: Nurçin Çağlar DailyHealthPost Sağlıklı Yaşıyoruz' görseli olabilir
Bir 1 kişi ve yazı görseli olabilir
Bir 1 kişi ve yazı görseli olabilir

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum